Guarana je tropická dřevina pocházející z povodí Amazonky.Guarana je zdrojem guaraninu - stimulační látky poskytující tělu energii. Dále obsahuje kofein a další energetické látky jako theobromin a theofilin ( které se nalézají také v čaji a kávě) Působí proti únavě , pomáhá udržet pozornost, je vhodná například pro řidičenebo rekonvalescenty.

Složení:

100% jemně mletá semena guarany BIO

Země původu :

Brazílie

Název "gua-ra-na" ( warana ) v jazyce amazonských indiánů znamená " velký strom lesa ". Indiáni z povodí řek Orinoko a Rio Negro ji užívají také k tlumení bolesti a nazývyjí ji " Tajným okem ". Její semena ( tzv. guaranové oříšky ) se sklízí pouze ty, které nespadly na zem. Semena se drtí, usuší a rovnoměrně upraží. Tento prášek následně smíchají s vodou nebo jinou tekutinou.Indiáni tento nápoj používali kromě jiného jako " Aqua branca " - nápoj válečníků, pro tlumení únavy z boje a zvýšení fyzické síly. Dalé proti bolestem hlavy, křečím, horečkám a jako již výše zmíněné energetické tonikum.

Semena obsahují 4 - 8% kofeinu.Dále baramin, tanin, amidon, teofilin, teobromin, rostlinnou silici, vitaminy skupiny B a vitamin C. Z dalších látek to jsou zejména katechinové třísloviny ( 10 - 25% ), pryskyřice, červené barvivo a malé množství oleje.

Guarana je ideální při činnostech vyžadujících plnou a dlouhou koncentraci, působí proti únavě a vyčerpání, má pozitivní vliv na potenci, podporuje mozkovou, srdeční a cévní činnost.

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top