FYTOSparadent je speciální bylinná voda určena při problémech zánětu dásní a parodontózy, na výplachy dutiny ústní a patologických parodontálních chobotů, na rány po vytržení zubů.

 

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Obsahuje silice, třísloviny, pseudotřísloviny, triterpenoidy, hořčiny, saponiny, pryskyřice, vitamíny řady B. Působí protizánětlivě, baktericidně, svíravě.

Máta peprná (Mentha piperita)

Obsahuje třísloviny, hořčiny, flavonoidy, silice. Působí protizánětlivě a svíravě.

Heřmánek pravý (Matricaria recutita)

Obsahuje silice s hlavní složkou chamazulenem, hořčiny, flavonové glykosidy, kumarinové látky, cholin, sliz, apigenin. Působí protizánětlivě, dezinfekčně, má stahující a uklidňující účinky.

Přeslička rolní (Equisetum arvense)

Obsahuje kyseliny, saponiny, glykosidy, silice, třísloviny a alkaloidy. Je výrazně hojivá, má výrazně protikrvácivé účinky.

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis)

Obsahuje silice, flavonový glykosid hesperidin, třísloviny, hořčiny, kyseliny, minerály a pryskyřice. Působí desinfekčně až antibioticky.

Myrha obecná (Myrtus communis)

Obsahuje třísloviny, má svíravý účinek na tkáně. Má protizánětlivé, protiplísňové a antiseptické účinky. Tiší bolest při léčbě zánětů. Odstraňuje zápach z úst a dezinfikuje ústní dutinu.

Mochna nátržník (Potentilla erecta)

Obsahuje tříslovin, dále triterpenické alkoholy, glykosidy, pryskyřice a další. Působí protizánětlivě a baktericidně.

Měsíček zahradní květ (Calendula officinalis)

Obsahuje éterické oleje, hořčinukalandén, organická barviva, kyselinu salicylovou, tuky, vosky, saponiny, slizy, organické kyseliny i vitamín C. Antibakteriální účinky zejména proti stafylokokům,streptokokům.Působí protizánětlivě, podporuje regeneraci sliznic.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top