Bolest v krku není sama o sobě nemocí, ale příznakem onemocnění. Pocit škrábání a pálení, který začíná v ústech a hrtanu je vyvoláván zánětem. Bolesti v krku je infekční (či neinfekční). Směs působí na sliznice zklidňujícím účinkem, má desinfekční a antiseptické účinky. Pokud je bolest v krku silná, horečka přes 38°C a přetrvávají polykací obtíže déle než 4 dny navštivte lékaře.

 

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Obsahuje silici s thujonem, salviolem, cineolem, kafrem, borneolem, katechinové třísloviny, pseudotřísloviny (organické kyseliny, např. kyselina kávová), triterpenoidy, hořčinu carnosol,  diterpenové hořčiny, lakton, salvin, který má fytoncidní účinky, saponiny, pryskyřice, vitamíny řady B.
Šalvěj má výrazné desinfekční a antiseptické účinky, léčí záněty krku a mandlí. Působí protizánětlivě, baktericidně (ničí bakterie).

Heřmánek pravý (Matricaria recutita)

Obsahuje silice s hlavní složkou chamazulenem, dále bisabolol, farnesen, hořčiny, flavonové glykosidy, kumarinové látky, cholin, sliz, apigenin, který má protikřečové účinky, a další účinné látky.

Uvolňuje křeče, působí protizánětlivě, dezinfekčně a potopudně. Ničí jedovaté produkty látkové výměny mikroorganismů jako jsou streptokoky nebo stafylokoky, je vhodná při angíně či zánětech v dutině ústní nebo hrtanu.

Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra)

Obsahuje kumariny, tytoestrogeny a saponiny, z nichž je nejdůležitější glycirrhizin. Glycyrrhyzin napomáhá stimulovat nadledvinky k tvorbě určitých hormonů a zvyšuje hladinu interferonu (protivirové látky tvořené imunitním systémem). Lékořice obsahující glycyrrhyzin pomáhá při zánětech horních cest dýchacích (utišuje kašel, tlumí bolesti v krku a napomáhá rozpouštět hlen).

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis)

Obsahuje silice, pinokamfen, pinen, seskviterpeny, hořčiny, třísloviny, hesperidin, diosmin, minerální látky, pryskyřice, vitamín C. Desinfekční antibiotické účinky se využívají při bolestech v krku.

Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Obsahuje silice s monoterpeny thymolem, karvakrolem, cineolem, pinenem a borneolem, flavonoidy (zejména kverecetin), metylované flavony, flavonové glykosidy, alifatické alkoholy, organické kyseliny (např. kyselina kávová), pryskyřice, saponiny, třísloviny, minerály (hliník, vápník, chrom, kobalt, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, selen, křemík, cín, zinek) a vitamin A.

Tymián působí antibioticky a dezinfekčně zejména proti

 

 

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top