Rýma se projevuje zduřením nosní sliznice, které omezuje průchodnost nosu a výtokem, který je zpočátku vodnatý, poté hlenovitý až hnisavý. Rýma je zánět, který vzniká, když viry napadnou buňky sliznice.

Na pepřovém základě, nevhodné pro malé děti, ale velmi účinné!

Akutní rýma je nejčastěji způsobená viry, bakteriemi, plísněmi. Je to infekční onemocnění, vysoce přenosné - kapénkovou infekcí. Rýma by se neměla přecházet, protože se může zkomplikovat vážnějším onemocněním, např. zánětem průdušek, ucpáním vedlejších nosních dutin nebo přejít v chronickou formu.

Hřebíček (Flos caryophylli aromatici)

Obsahuje silice, třísloviny, pryskyřice, sliz, flavonoidy, olej. Desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Má výrazné antibakteriální, dezinfekční a analgetické účinky.

Zázvor (Zingiber offi cinale)

Obsahuje terpeny (aromatické látky organického původu) - zingiberen jako součást silic zázvoru dodává typickou vůni, gingerol má ostrou a výraznou chuť. Při vaření se gingerol přeměňuje na zingeron. Zázvor obsahuje mnoho látek s pozitivním vlivem na zdraví. Je antibakteriální a protizánětlivý. Pomáhá mírnit potíže při chřipce a rýmě.


Bez černý (Sambucus nigra)

Obsahuje glykosidy, třísloviny, vitamin C, slizovité látky, éterické oleje a organické kyseliny. Usnadňuje vykašlávání, snižuje teplotu, vyvolává pocení.

Lípa velkolistá (Tilia platyphylla Scopoli)

Lípa obsahuje sliz, silice, jejíž hlavní složkou je fornesol, třísloviny, cukry a saponiny. Při všech nemocech z nachlazení, neboť podporuje pocení, rozpouští hleny a snižuje dráždivost ke kašli.

Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Obsahuje silice (thymol, karvakrol), třísloviny, hořčiny, flavony, (luteolin), aromatické a triterpenické kyseliny, cineol,cymen. Thymol čistí průdušky, uvolnují hlen, který se vstřebá a jako nečistota je odveden úklidovými řasinkovými buňkami průduškového epitelu s hlenem do jícnu kde je spolknut. Silice tymiánu mají protizánětlivé a antibakteriální účinky.

1g Pepř černý (Piper nigrum)

Pepř obsahuje látku pryskyřnatou, piperin a olej. Má dezinfekční účinky. Má výrazné protizánětlivé účinky, působí dezinfekčně, spasmolyticky, podporuje pocení.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top