Za příznaky nízkého tlaku jsou považovány závratě, studené nohy, nepotlačitelné zívání, únava, potíže při přechodu ze sedu do stoje, např. ráno při vstávání z postele. Máme k němu vrozené dispozice a častěji se týká žen než mužů. Nízký krevní tlak mohou vyvolat také určité léky nebo těžká onemocnění, cukrovka, Parkinsonova nemoc, snížená funkce štítné žlázy.

Přestože není na rozdíl od vysokého tlaku nebezpečný, dokáže pěkně potrápit. Lidé s nízkým tlakem se cítí malátní, omdlívají, mají závratě.

Rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis)

Obsahuje silice (verbenon, borneol, cineol, kafr, limonen, flavonoidy (luteolin, apigenin, diosmetin), diterpenové hořčiny (pikrosalvin, rosmanol, rosmadial), kyselinu ursulovou, oleanovou, kávovou, chlorgenovou a rozmarýnovou, třísloviny.
Snižuje pocit únavy a uklidňuje, působí mírně močopudně, zvyšuje extrémně nízký tlak, zlepšuje krevní oběh, snižuje pocit chladu v končetinách, působí desinfekčně,

Růže šípková – šípek (Rosa canina)

Šípky obsahují velký obsah vitamínu C. Dále jsou přítomny karotenoidy, flavonoidy, vitamíny B1, B2, P a K, organické kyseliny (citrónová, jablečná, nikotinová), cukry, slizy, pektin, minerální látky k celkovému posílení organismu a vzhledem k tomu, že působí i mírně který působí při jarních únavách či chřipce.

Lékořice kořen

Obsahuje účinné látky, k nimž patří kumariny, tytoestrogeny, kumariny, antioxidanty a saponiny, z nichž je nejdůležitější glycirrhizin. Glycyrrhyzin patří mezi saponiny. Tento saponin napomáhá stimulovat nadledvinky k tvorbě určitých hormonů a zvyšuje hladinu interferonu (protivirové látky tvořené imunitním systémem). Glycyrrhyzin zvyšuje výši krevního tlaku.
Glycyrrhizin stimuluje tvorbu určitých hormonů, proto hraje roli při podpůrné léčbě chronické únavy. Má antivirový a antibakteriální účinek.

Kopřiva dvoudomá

Listy obsahuje chlorofyl, minerální látky, hořčík, dále karotenoidy, flavonoidy, organické kyseliny, již výše uvedené aminy acetylcholin, histamin a serotonin, sacharidy (např. arabinózu, galaktózu, glukózu, manózu), vitamíny (např. B2 a vitamín C), aminokyseliny, glukoniny (snižují hladinu krevního cukru), třísloviny, fytoncidy, kyseliny šťavelovou, mravenčí, octovou, pantotenovou (B6), křemičitou. Chlorofyl působí povzbudivě na metabolismus a jako antirevmatikum, protizánětlivě, účinkuje jako kardiotonikum.

Zázvor

Zázvor obsahuje vitamíny A, C a B, z minerálních látek vápník, fosfor, železo, draslík, sodík a hořčík. Má detoxikační, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Podporuje zvýšení tělesné teploty, krevní oběh, zabraňuje srážení krve a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zmírňuje nevolnost, má uklidňující účinky, považuje se za afrodisiakum.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top