Vysoký krevní tlak je nejčastějším a vysoce nebezpečným onemocněním kardiovaskulárního systému. Řadí se mezi civilizační choroby, protože o jeho vznik se zasazuje i špatný životní styl a nezdravé návyky. Nemocný ani nemusí o svých obtížích dlouhou dobu nic tušit. Přitom základem úspěšné terapie je právě včasné odhalení.

Hloh obecný (Crataegus oxyacantha)

Uplatňuje především při snížení krevního tlaku, působí rozšíření tepen, má uklidňující účinky na nervovou soustavu. Při léčení srdečních chorob, vysokém krevním tlaku a proti kornatění tepen.
Hloh obecný je pravděpodobně nejlepší kardiotonikum na světě. Rozšiřuje periferní krevní cévy, zvyšuje metabolismus srdečních svalů, rozšiřuje koronární cévy a zlepšuje zásobování srdce krví. Má hypotenzní a anabolické účinky. Užívání hlohu má vliv na normalizaci krevního tlaku. U hlohu byly pozorovány protikřečové a sedativní vlastnosti společně se stimulující aktivitou.

Jmelí (Viscum)

Obsahuje lektin, pryskyřice, alkaloidy, flavonoidy, cholin, acetylcholin, histamin, organické kyseliny, triterpeny, aminokyseliny, fenylové sloučeniny aj. Jmelí snižuje krevní tlak (rozšiřuje vlásečnice), má sedativní vliv na srdeční činnost.

Meduňka lékařská (Melissa officinalis)

Meduňka obsahuje silic (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), tříslovin, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová), hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky.

Srdečník obecný (Leonurus cardiaca)

Obsahuje hořčinu leonurin, tříslovin, glykosidy, alkaloidy, stachydrin, leocardin, saponin, flavonoidy, organické kyseliny (např. kyselinu citrónovou, jablečnou, mléčnou a vinnou), křemičitany a silice. Srdečník tlumí srdeční arytmie (zejména nervového původu), celkově zklidňuje srdeční činnost (tlumí např. bušení srdce opět zejména nervového původu), snižuje krevní tlak a působí sedativně.

Kozlík lékařský kořen (Valeriana officinalis)

Kozlík obsahuje seskviterpenoidy (např. kyselina valerenová a valerianol), triterpenoidní saponiny s kyselinou oleanovou jako aglykonem, depsidickou kyselinu chlorogenovou, alkaloidy chatinin a valerin a flavony (luteolinové deriváty), kyseliny valerová a isovalerová.
Kozlík se užívá zejména jako uklidňujícíprostředek, tiší bolesti, uvolňuje křeče, snižuje napětí hladkého svalstva, rozšiřuje věnčité tepny.

Přeslička rolní (Equisetum arvense)

Obsahuje zejména kyselinu křemičitou, steroidní saponiny, flavonoidní glykosidy (qyurcetin, luteolin, campherol), hořčiny, organické kyseliny (např. kyselina jablečná), silice, třísloviny a stopy alkaloidů. Přeslička působí výrazně hojivě, močopudně, zvyšuje pružnost a pevnost cév (kyselina křemičitá).

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top