Přípravek příznivě působí na posilnění činnosti jater. Játra jsou pro celkové zdraví klíčová, protože v nich probíhá veškerá látková přeměna. Musí zpracovat vše, co sníme a vypijeme. Zpracovávají tuky, cukry, štěpí přijímanou stravu. Přípravek je vhodný i jako prevence.

Ostropestřec mariánský plod (Carduus marianus)

Hlavní účinek nese silymarin - označení více látek (zejm. flavonolignanů). Silymarin ovlivnuje správnou funkci jater, zlepšuje metabolismus jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky, zvané volné radikály).Ostropestřec zlepšuje činnost jater, povzbuzuje metabolismus, podporuje tvorbu, ředění a odtok žluči do dvanáctníku.

Zemězluč nať (Centaurii herba)

Obsahuje glykosidy, sekoiridoidy a jejich dimery, triterpeny, kyselinu ferulovou, protokatechovou a další látky. Důležitou složkou je rovněž kyselina nikotinová resp. její amid. Její nedostatek v organismu vyvolává střevní a žaludeční poruchy, vede ke komplikaci při onemocnění jater, vykazuje protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky.

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Obsahuje vitamín C, B, D, karoten, inulín, hořčinu taraxacin, cholin, silice s fytoncindním účinkem, fytosteroly, saponiny, třísloviny a různé minerální látky. Její kořen je jeden z nejlepších prostředků pro ochranu a regeneraci jater.

Řepík lékařský nať Herba agrimoniae

Obsahuje třísloviny, flavonoidy a hořčiny. Dále obsahuje kyselinu křemičitou, silice, vitamin C a dále silicinamid kyseliny nikotinové, železo, cholin, saponiny. Má mírně svíravé, močopudné, adstringentní a protizánětlivé účinky.

Měsíček lékařský květ (Flos calendulae)

Obsahuje cenné léčivé látky, mezi něž patří éterické oleje, hořčina kalandén, organická barviva, kyselina salicylová, tuky, vosky, saponiny, slizy, organické kyseliny a dokonce i vitamín C. Měsíček lékařský zlepšuje činnost žlučníku a jater, napomáhá trávení, má protikřečové vlastnosti.

 

Dávkování

15 kapek při problémech. U dětí 7 kapek při problémech. Nejlépe rozpustit ve vodě, čaji nebo ovocné šťávě.

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top