Přírodní prostředek, který působí příznivě při nechutenství, zlepšuje tvorbu žaludečních šťáv, podporuje látkovou výměnu, upravuje trávení, zmírňuje nadměrnou kyselost žaludku, zvyšuje chuť k jídlu.

Zeměžluč lékařská (Centaurium erythraea)

Obsahuje hořčiny, pryskyřice, glykosid gentiopicrosid, cukr, kaučuk, éterické oleje, mastné kyseliny, amid kyseliny nikotinové, flavonoidy, magnesiumlaktát. Zeměžluč podporuje tvorbu trávicích šťáv, snižuje jejich kyselost, zlepšuje trávení, pomáhá při nechutenství.

Koriandr plod (Fructus coriandri)

Obsahuje silice, třísloviny, linalon, mastné oleje, kumaríny, geraniol, geranylacetát, gamma-terpinen, vitaminy A, B1, B2, C a železo. Koriandr upravuje trávicí trubici, mírní nadýmání a pocit plného žaludku. Mírní žaludeční křeče a podporuje chuť k jídlu. Pomáhá k ochraně před patogenními mikroorganismy tím, že působí na buněčné membrány patogenů. Látka linalool, kterou obsahuje, působí baktericidně. Silice v něm obsažené zvyšují chuť k jídlu - podporují tvorbu žaludeční šťávy.

Čekanka obecná (Cichorium intybus)

Obsahuje hořčiny, třísloviny, manit, kaučuk, cholin, arginin a minerální látky. Hořčiny zvyšující chuť k jídlu zlepšují trávení a vylučování žluče. Polysacharid inulin slouží k získávání fruktózy.

Pelyněk pravý nať (Artemisia absinthium)

Obsahuje silice (thujon), hořčiny, třísloviny a další látky. Stimuluje vylučování trávicích žláz a zlepšuje chuť k jídlu a trávení. Napomuže při nechutenství, při žaludečním nadýmání. Má protizánětlivé účinky.

Puškvorec kořen (Acorus calamus radix)

Obsahuje hořčiny, třísloviny, slizy, cukry, cholin a fenylpropan beta-asaron. Podporuje látkovou výměnu, tvorbu trávicích šťáv, zklidňuje křečovité bolesti a zároveň působí i dezinfekčně a močopudně. Odstraňuje nadýmání, zlepšuje chuť k jídlu, uklidňuje při neurózách.

Dávkování

10-13 kapek při problémech, opakovat po 3 hodinách. Nedoporučujeme více než 100 kapek. U dětí 5-7 kapek, nedoporučujeme více než 60 kapek denně.

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top