Tyto kapky jsou vhodné při průduškovém kašli a při zánětu dýchacích cest. Zvyšují produkci průduškového sekretu a usnadňují odkašlávání. Působí dezinfekčně.

PLICNÍK LÉKAŘSKÝ LIST (PULMONARIA OFFICINALIS)

Plicník obsahuje kyselinu křemičitou, stearovou a myristovou, slizové látky, saponiny, vitamín C, třísloviny, allantoin, fytosterin, cukry, cerylalkohol, alkaloidy, minerální látky, flavonoidy. Pomáhá při všech chorobách dýchacího ústrojí - astmatu, zápalu plic a Průdušek, kašli, zahlenění plic.

DIVIZINA KVĚT (FLOS VERBASCI)

Hlavními obsahovými látkami jsou saponiny, třísloviny, sliz a flavonoidy, které se v účinku vzájemně doplňují. Sliz vytváří na sliznici ochranný povlak, který ji chrání před vysušením a drážděním, saponiny a flavonoidy napomáhají rozpouštění hlenů. Používá se při průduškových onemocněních, má protizánětlivé a desinfekční účinky, tlumí křeče průdušek, léčí onemocnění horních cest dýchacích.

TYMIÁN OBECNÝ (THYMUS VULGARIS)

Obsahuje slizy, třísloviny, hořčiny, flavony (luteolin), aromatické a triterpenické kyseliny, silice thymol a karvakrol, cineol, cymen, linalool, bornylacetát, látky fytoncidní (rostlinná antibiotika). Fenylpropanové kyseliny působí protizánětlivě. Thymol ubližuje mikrobům, čistí průdušky a dezinfikuje. Je vynikajícím dezinfekčním prostředkem pro plíce.

DOBROMYSL OBECNÁ NAŤ (ORIGANUM VULGARE)

Pro dobromysl je charakteristický vysoký obsah silic (thymolu), tříslovin a hořčin. Dobromyslová silice (hlavní složkou je thymol) dokáže zlepšovat vykašlávání, v dýchacích cestách má dezinfekční účinky a působí velmi příznivě při onemocněních z nachlazení, či onemocněních dýchacích cest.

Dávkování

15 kapek 3x denně před jídlem. Nejlépe rozpustit ve vodě, čaji nebo ovocné šťávě.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top