Vykašlávání hlenu podporují rostliny obsahující saponiny, které snižují povrchové napětí kapalin a tedy i vazkost hlenu.

Vykašlávání hlenu podporují rostliny obsahující saponiny, které snižují povrchové napětí kapalin a tedy i vazkost hlenu.

Lékořice lysá kořen (Radix Liquiritiae)

Obsahuje flavonoidy (flavonoly a isoflavony), kumariny, terpenoidy, cukry, silice a saponiny, z nichž je nejdůležitější glycirhizin. Uplatňuje se při vykašlávání, protože výborně odhleňuje. Hluchavka bílá květ (Flos lamii albi), obsahuje flavonoidy, glykosidy, hemiterpeny, deriváty kyseliny kávové (sama kyselina působí baktericidně), saponiny, slizy, betain a třísloviny. Používá se jako látka podporující vykašlávání při katarech horních cest dýchacích. Prvosenka
jarní kořen i květ (Primula veris Radix,Flos) obsahuje Saponiny, glykosidy, flavonoidy, vitamín C, sacharidy, silice, fenolové glykosidy primulaverin a primaverin, kyselinu askorbovou, primulovou a křemičitou, karoten. Odkašlání usnadňuje vysoký obsah saponinů.

Sedmikráska obecná květ (Flos bellidis)

Obsahuje saponiny, flavonoidy, třísloviny, kyseliny (šťavelovou, jablečnou, vinnou), hořčiny, pryskyřici, sliz a minerální látky. Saponiny napomáhají k uvolňování a vykašlávání hlenu. Sedmikráska působí hojivě, protizánětlivě a močopudně.

Mateřídouška nať (herba Serpylli)

Z účinných látek obsahuje thymol, cymol, éterické oleje, kyselinu ursolovou, silici žlutou, karbanil, hořčiny a silice, v níž jsou látky se silným dezinfekčním účinkem (thymol, karvakrol, cymen) a řadu dalších terpenů a seskviterpenů, hořčinu serpyllin, dále třísloviny, flavonoidy
Thymol obsažený v mateřídoušce má velmi silné antiseptické a dezinfekční účinky. Dobře rozpouští hleny.

Smetanka lékařská nať (Folium taraxaci)

Obsahuje vitamíny C, A, D, B a betakaroten, je významným zdrojem křemíku, draslíku a vápníku. Obsahuje dvakrát více železa než špenát. Podporuje od kašlávání.

Dávkování

10-13 kapek při akutních problémech. Děti od 3 let věku 5-8 kapek. Nevhodné pro těhotné a kojící.

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top