Zvýšená tělesná teplota není nemocí, nýbrž příznakem, který může signalizovat přítomnost choroby. Je součástí boje organismu proti původcům infekce a podporuje vylučování toxických látek. Horečku způsobuje celá řada činitelů, mimo jiné dehydratace, přepracování, bodnutí hmyzem, alergická reakce, otrava, či infekce.

Tužebník jilmový nať (herba filipendula ulmaria)

Obsahuje flavonové glykosidy (spiraeosid, rutin, hyperin), třísloviny, glykosidy fenolových kyselin, silice (salicylát, salicylaldehyd). Má potopudný a močopudný účinek. Uplatňuje se proti horečce, působí protizánětlivě, tlumí bolest.

Lípa srdčitá (malolistá) květ (tilia cordata)

Obsahuje silice, kyseliny, polysacharidy, flavonoidy, glykosidy, terpeny, fenoly, třísloviny, saponiny, steroidy, jod, mangan. Podpůrný prostředek při horečce, nachlazení a zánětech horních cest dýchacích. Snižuje horečku a podporuje při ní tolik potřebné pocení.

Vrba kůra (cortex salicis)

Obsahuje nesmírně důležitou látku - salicin, což je glykosid, který je základem pro výrobu aspirinu. Vrbová kůra je přírodním aspirinem, působí proti bolestem a horečce.

Bez černý květ (sambucus nigra)

Obsahuje silice, flavonoidy, třísloviny a organické kyseliny, cukry a vitaminy. A, C, B1,B2, B6, B12. Květy působí hlavně na snížení horečky, ale i proti kašli, při bolestech krku a chřipce.

Meduňka list (melissa officinalis)

Obsahuje třísloviny, flavony, vitamin, organické kyseliny, sacharidy, slizovité látky, pektin, barviva, karoten. Snižuje horečku a podporuje při ní tolik potřebné pocení.

Dávkování

10-13 kapek při akutních problémech. Děti od 4 let věku 5-8 kapek. Nevhodné pro těhotné a kojící.


 

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top