Dámské kapky účinné napomáhají proti veškerým nerovnováhám a neduhům gynekologické oblasti. Při nepravidelné, silné, slabé, chybějící menstruaci, napomáhá snížit pocit napětí, neklid, snížit rozsah návalů horka a nadměrné pocení.

Kontryhel nať (Herba alchemillae)

Kontryhel má velký význam pro zdraví ženy. Jeho nejdůležitějšími účinnými látkami jsou třísloviny (zejména tanin se stahujícími účinky), hořčiny, silice, organické kyseliny, kyselina salicylová, fytosteroly, falovonoidy, flavony, isoflavony a minerální látky.

Je zdroj tzv. fytohormonů. Fytohormony jsou rostlinné hormony, které v lidském těle dokáží stimulovat procesy řízené vlastními, tělem produkovanými hormony.

Měsíček zahradní (Calendula officinalis)

Obsahuje hlavně silici, saponin, hořčiny kalendenu a kalendulinu, karotenoidy, kyselinu salicylovou aj. Hlavním nositelem účinku jsou polyacetylenové sloučeniny. Příznivé působení měsíčku je dáno součinností silice a xanthofylu za působení kalendulinu a slizových látek.

Působí spasmolyticky (uvolňují křečovité stažení hladkého svalstva), užívá se při silné a bolestivé menstruaci.

Meduňka lékařská (Melissa officinalis)

Obsahuje silice (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), třísloviny, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová), menší množství hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky. Odstraňuje nepravidelnosti menstruačního cyklu, redukuje menstruační bolesti, tiší porodní bolesti.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Obsahuje silice, které jsou směsí thujonu, salviolu, kafru, cineolu a borneolu, tříslovin, saponiny, hořčiny, oxyterpenové kyseliny, estrogenní hormony a kyseliny nikotinové, pryskyřice, vitaminy skupiny B, vitamin P, minerální a hormonálně účinné látky, podobné ženským hormonům - estrogenu. Uživá se v pubertě, v přechodu či při nepravidelnosti menstruace. Zabraňuje návalům horka, přecitlivělosti a silnému krvácení. Tlumí nadměrnou menstruaci. Po potratu regenerační prostředek, vyvolává opožděnou menstruaci.

Heřmánek lékařský (Chamomilla recutita)

Obsahuje silice, kyselinu kaprilovou, nonilovou, izovalerovou, nikotinovou, stearovou a citronovou, dále kumaríny, vitamín C a hořčiny. Protizánětlivý a zklidňující účinek. Uklidní menstruační bolesti a předmenstruační napětí.

Hluchavka květ (Flos lamii albi)

Obsahuje silice, slizové látky, kyselinu chlorogenovou, katechinové třísloviny, flavonové glykosidy, saponiny, isoquercitrin, cholin, tyramin, biogenní aminy, histamin a metylamin. Má protizánětlivé a zklidňující účinky, které se využívají při nepravidelné menstruaci a při bílém výtoku. Je výborné spasmolytikum, zejména při mentruaci doprovázené křečemi.

Dávkování

20 kapek 2-3x denně při problémech.


 

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top