Tento přírodní produkt přispívá k ochraně před kornatěním cév, před vznikem sklerotických změn v cévách a k podpoře elasticity cév celého organizmu.

Jírovec maďal Aesculus hippocastanum)

Obsahuje kumariny, flavonoidy, saponiny (např. escin), kondenzované třísloviny a dále adenin, adenosin, cholin, kyselinu citronovou, alantoin, rutin, éterické oleje, pektin. Escinové saponiny mají protizánětlivé učinky a s flavonoidy působí spasmolyticky a rozšiřuje cévy (včetně koronárních), zlepšují průchodnost cév. Escin a flavonoidy uvolňují cévní křeče, snižují krevní srážlivost. Kumariny zlepšují odolnost cévní stěny a rošiřují koronární cévy.

Ginkgo list (Folium Ginkgo)

Obsahují flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky, karotenoidní barviva a sacharidy. Zvyšuje průtok krve v pažích, lýtkách a mozku regulováním pružnosti krevních cév, od největších tepen po vlásečnice. Snižuje riziko vzniku krevních sraženin. Významně rozšiřuje cévy v hlavě, proto je vynikajícím prostředkem proti náhlým příhodám mozkovým či infarktu myokardu.

Pohanka (Herba Fagopyri)

Pohanka obsahuje 18 různých aminokyselin, vitamíny, dále zinek, měď, selen, mangan a další stopové prvky. Velmi důležitý je také obsah rutinu. Rutin je látka zpevňující cévní stěny. Rutin patří do skupiny bioflavonoidů. Je označován jako vitamín P. Pomáhá zamezovat tvorbě krevních sraženin a zvyšuje pružnost krevních kapilár.

Routa vonná nať (Herba rutae)

Nať obsahuje silice, furokumariny, flavonoidy, lignany, alkaloidy,organické kyseliny, třísloviny a hořčiny. Furokumariny, alkaloidy a silice spasmolyticky působí na hladké svaly cév. Spasmolytický účinek na cévy zvyšuje propustnost tepen, podporuje rozšíření cév. Flavonoidy zvyšují odolnost cév proti lámavosti a propustnosti.

Hloh plod (Fructus crataegi)

Obsahuje flavonoidy, katechiny, triterpeny, aminy, triterpeny, kyseliny kávovou, chlorogenovou, ursulovou a další. Glykosidické látky ovlivňují srdce a cévy, rozšiřují věnčité cévy, zlepšují průtok krve srdci. Bioflavonoidy jsou důležité pro silné a zdravé cévy.

Dávkování

15 kapek 3x denně před jídlem. Nejlépe do vody, čaje, nebo ovocné šťávy. Nedoporučujeme víc než 100 kapek za den.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top