Přípravek napomáhá pří migréně, při opakovaných bolestech hlavy s doprovodnými příznaky jako jsou nevolnost, zvracení, porucha zraku.

Řimbaba obecná (Pyrethrum parthenium)

Řimbaba obecná obsahuje vonné silice s pinenem a bornylacetátem, seskviterpenové laktony (parthenolid, chrysanhemonin), deriváty acetylénu, pyrethrin, třísloviny. Kopretina řimbaba je dobře známá pro schopnosti mírnit bolest. Ty jsou spojeny s její protizánětlivou aktivitou, inhibicí srážení krevních destiček a regulací funkcí hladké svaloviny. Je protizánětlivá, mírní horečný stav.

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)

Mezi obsahové látky patří zejména silice a třísloviny. Dále levandulové květy obsahují glykosidy a fytoncidní látky, silice a třísloviny. Používají se jako sedativum a spazmolytikum při nervové slabosti, bolestech hlavy, stresu, migréně.

Máta peprná (Mentha piperita)


Obsahuje menthol, menthofuran, terpeny a řadu jiných látek. Mají chuť palčivě kořennou a zvláštní větrový zápach. Máta peprná obsahuje silice, mentofuran, menton, mentol), flavonoidy, třísloviny, organické kyseliny a triterpeny, zvláštní chuť (palčivě kořeněná) a větrový zápach. Významně utlumuje bolesti hlavy a migrénu.

Zeměžluč lékařská (Centaurium erythraea)

Obsahuje hořčiny, pryskyřice, glykosid gentiopicrosid, cukr, kaučuk, éterické oleje, mastné kyseliny, amid kyseliny nikotinové, flavonoidy, magnesiumlaktát, vosk a trochu silice.

Medunka lékařská (Melissa officinalis)

Obsahuje silice (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), třísloviny, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová), hořčiny, sliz, flavonoidy a minerální látky. Meduňka uvolňuje pocity strachu, úzkosti, působí na stavy nervové vyčerpanosti, nespavosti, a depresivní nálady, bolesti hlavy. Významný zklidňující účinek.

Sporýš lékařský (Verbena officinalis)

Hlavní obsahovou látkou je monoterpenový glykosid verbenalin. Dále zde nacházíme sliz, hořčiny, málo tříslovin saponiny, ketonickou silici podmíněných tzv. tensních bolestech hlavy. Zklidnňuje nervové napětí.

Rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis)

Obsahuje silice (verbenon, borneol, cineol, kafr, limonen aj.), flavonoidy (luteolin, apigenin, diosmetin), diterpenové hořčiny (pikrosalvin, rosmanol, rosmadial aj.), kyselinu ursulovou, oleanovou, kávovou, chlorgenovou a rozmarýnovou, třísloviny a další látky. Má stimulující účinky, napomáhá koncentraci, zmírňuje bolesti hlavy a migrény.

Dávkování

15 kapek 3x denně před jídlem. Nejlépe rozpustit ve vodě, čaji nebo ovocné šťávě. Po dobu užíváni doporučujeme lehká jídla.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top