Přípravek se používá k léčbě úzkostných stavů a předrážděnosti, při únavě, roztržitostí, nesoustředěnosti, neklidných stavů, při úzkosti, stresu.

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ (VALERIANA OFFICINALIS)

Obsahuje tzv. valepotriáty - terpenické látky, které mají uklidňující účinky. Příznivě působí při léčbě nespavosti. zlepšuje kvalitu spánku. Pomůže při poruchách nálady, při depresích, stresu, hysterických stavech, migréně , při neklidu, nervozitě.

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ (MELISSA OFFICINALIS)

Obsahuje silice (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), tříslo- viny, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová), hořčiny, sliz, flavonoidy a minerální látky. Posiluje centrální nervový systém, působí sedativně, uvolňuje křeče a napětí svalstva.

MUČENKA (PASSIFLORA INCARNATA)

Významné obsahové látky jsou flavonoidy, pyrony, alkaloidy. Mučenka má zklidňující účinky, spasmolytický účinek. Tlumí bolest nervového původu. Má zklidňující účinky, je protikřečová.

CHMEL OTÁČIVÝ (HUMULUS LUPULUS)

Obsahuje pryskyřice, hořčiny (např. humulon, lupulon a další), silice s terpenoidy (např. humulen, myrcen), flavonoidy, fytoncidy, fytosteroly, vosky, cholin. Chmel zklidňuje, má desinfekční účinky, užívá se při nespavosti, při nervovém rozrušení.

ŠIŠÁK BAJKALSKÝ (SCUTELLARIA BAICALENSIS L.)

Obsahuje flavonidy baicallin, glykosid skutellarin, steroly, kyselinu benzoovou , steroidní saponiny, třísloviny, pryskyřice, minerální látky a organické kyseliny. Používá se jako zklidňující při neuróze. Má účinky protikřečové. Působí močopudně. Je užitečný při přepra- covanosti, podrážděnosti a duševní vyčerpanosti. Důležitá vlast- nost šišáku, která je zdůrazňována zejména v poslední době - silný antioxidační účinek v souvislostí s likvidací volných radikálů. Působí velmi rychle všude tam, kde je třeba blokovat nevhodný oxidační účinek volných radikálů.

Dávkování

10 kapek 3x denně. Při silném útlumu snížit dávku na polovinu. Časový odstup mezi dávkami min. 5 hodin.

 

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top