Přípravek se používá k léčbě suchého, dráždivého a obtížně ztišitelného kašle. Má skvělé účinky při chřipce, angíně, bolestech v krku a rýmě.

Sléz lesní (Malva sylvestris)

Obsahuje sliz, třísloviny, organické kyseliny (kyselinu askorbovou, vitamín C, antokyany, leukoantokyany). Významně tlumí bolestivý, suchý a dráždivý kašel.

Pukléřka islandská (Cetraria islandica)

Přesně takové je jméno islandského lišejníku mezi odborníky, má pověst přírodního antibiotika. Někteří z nich mu dokonce říkají přírodní penicilín. Obsahuje speciální lišejníkové kyseliny - proti některým choroboplodným bakteriím a virům, sacharidy, kterým se odborně říká slizy, pektiny, vitamín B a provitamín A. Funguje jako expektorans - podporuje uvolnění a odstranění hlenu z dýchací soustavy (podporuje vykašlávání).

Podběl lékařský (Tussilago farfara)

Obsahuje fytosterin, třísloviny, kyselinu galovou, jablečnou a vinnou, hořčiny, bílkoviny, inulin, saponin, karoten, vitamin C.

Je účinný při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích. Pomáhá rozpouštět a uvolňovat usazený sekret, potlačuje zánět, usnadňuje odkašlávání a urychluje léčení. Protizánětlivých účinků podbělu lze využít také při bolesti v krku.

Tymián Obecný (Thymus vulgaris)

Obsahuje silice, ­třísloviny, hořčiny, flavony (luteolin), aromatické kyseliny, triterpenické kyseliny. Typické silice: thymol, karvakrol , cineol, cymen, linalool, bornylacetát. Tymián působí antiseptickými účinky na dýchací ústrojí, k léčbě bronchitidy a úporných kašlů. Při chřipce a bolestech z prochladnutí vůbec­.

Bez černý (Sambucus nigra)

Hlavními obsahovými látkami černého bezu jsou flavonoidy, sliz, silice, třísloviny a také vitamin A a vitamíny skupiny B.

Květ černého bezu je vynikající potopudnou rostlinou. Má též účinky močopudné, používá se k léčbě kašle (podporuje vykašlávání). Je účinný při nachlazení, při respiračních onemocněních, jako jsou chřipka, angína, bronchitida, kašel, rýma, zánět dutin apod. Stimuluje pocení, čímž dokáže snižovat teplotu a pomáhá nám zbavit se usazeného sekretu v dýchacích cestách, zlepšuje vykašlávání a usnadňuje dýchání.

Dávkování

20 kapek 4x denně. Nejlépe rozpustit ve vodě, čaji, nebo ovocné šťávě.

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top