Tento přípravek je vhodný při problémech s trávením, při bolestech žlučníku po těžce stravitelných jídlech. Je velmi účinný při dráždivém žlučníku. Vhodný doplněk dietní léčby při akutním zánětu žaludku a v období rekonvalescence po operaci žaludku.

SMETANKA (TARAXACUM OFFCINALE)

Hlavními složkami jsou hořčina taraxacin, cukry a bílkoviny. Inulin (zásobní cukr) je vhodnější pro diabetiky. Smetanka působí na tvorbu žaludečních kyselin, zvyšuje tvorbu a vylučování žluči, zlepšuje chuť k jídlu.

SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ (VERBENA OFFICINALIS)

Hlavní látkou je monoterpenový glykosid verbenalin. Sliz, hořčiny, třísloviny, saponiny, ketonickou silici a další látky. Zlepšuje trávení, a to formou zvýšené sekrece trávicích šťáv a enzymů a zvýšením střevního tonu. Desinfikuje a detoxikuje střeva, podporuje jaterní funkce, čistí ledviny a celkově přispívá k normalizaci střevní mikroflóry.

DOBROMYSL OBECNÁ (ORIGANUM VULGARE L.)

Účinnou složkou je silice. Význačné jsou látky fenolické povahy, přede- vším thymol a karvakrol. Kromě toho je v silici směs mono- a seskvi- terpenických uhlovodíků a kyslíkatých látek. Mimo silici je v droze ještě malé množství horčin a tříslovin. Zmírňuje žaludeční a střevní potíže či křeče. Pomáhá při žaludeční neuróze, při zažívacích obtížích.

ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ (AGRIMONIA EUPATORIA)

Obsahuje třísloviny, flavonoidy ( luteolin, apigenin, kempferol) Adstrin- gens, cholagogum, stomachikum. Působí svíravě, stahující prostředek při katarech žaludku a střev spojených s průjmy, dále na úpravu žaludeč- ní činnosti, při žlučníkových kamenech, při krvácení v trávicím ústrojí z drobných cévek a ke zvýšenému vylučování žluči.

ČEKANKA OBECNÁ (CICHORIUM INTYBUS)

Obsahuje glykosidickou hořčinu intybin - reguluje činnost trávící soustavy, ovlivňuje činnost jater, slinivky a krevní soustavy. Čekanka obsdahuje silici, cholin, třísloviny, manit, arginin, sliz, cterpenové hořči- ny a větší množství minerálních látek. Čekanka povzbuzuje chuť k jídlu, působí mírně projímavě, močopudně a žlučopudně, má vliv na látkovou výměnu.. Zlepšuje chuť k jídlu, léčí záněty zažívacího ústrojí, příznivě působí na funkci žlučníku.

Dávkování

10 kapek při problémech do sklenky vody.


Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top