Přírodní produkt Borůvka směs se používá jako střevní dezinfekce u infekčních průjmů. Je účinná proti bakteriím, prvokům, kvasinkám a plísním. Prostředek má svíravý účinek. Napomáhá snížit křeče a bolesti v břiše.

Borůvka brusnice (Vaccinium myrtillus)

 

Plody borůvky a borůvkové listy obsahují velké množství tříslovin, glykosidy, organické kyseliny, cukry a antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamíny (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom).

 

Borůvky pomáhají předcházet zánětlivým onemocněním střev jako ulcerózní kolitida nebo Morbus Crohn.

 

Roli při tom hrají různé faktory. Borůvky jednak obsahují látky, které eliminují nežádoucí střevní bakterie a chrání buňky před škodlivými vlivy, a jednak mají na vlákninu bohatou, nestravitelnou slupku, která je schopna vázat zánětlivé substance. Ty pak mohou být vylučovány přímo, aniž by přišly do kontaktu se střevními buňkami. Borůvka působí svíravě.

 

Ostružiník křovitý (Rubus fruticosus)

 

Hlavní obsahovou složkou jsou třísloviny, silice, organické Flavonoidy obsažené v listech působí mírně močopudně. Třísloviny působí proti průjmu, nadýmání a značně podporují chuť.blahodárně působících na organismus. Uplatní se nejen proti průjmu, proti střevnímu kataru a při akutních i chronických žaludečních obtížích.kyseliny a flavonoidy, organické kyseliny a další sloučeniny, které společně vytvářejí komplex látek.

 

Mochna nátržník (Potentilla erecta)

 

Popenec obsahuje hořčinu glechomin, silice, třísloviny, pryskyřice, cholin, saponiny, organické vitamín C a minerální látky. Působí protizánětlivě, hojivě, dezinfekčně a močopudně. Tlumí průjmy, zlepšuje trávení, podporuje látkovou výměnu.

 

Obsahuje třísloviny, agrimoniin, gallovou a elegavou kyselinu, saponin, organické kyseliny a orgasnické kyseliny a silice, katechinové třísloviny, flavonoidy, tormentol, hořčiny, organické kyseliny, cholin, pryskyřici, sliz, vitamín C, lithium a dosud neznámou látku utišující křeče. V oddenku pak mastné kyseliny, minerální látky, tormentol aj. Kromě svíravého má však také protikřečový účinek, působí protizánětlivě k jídlu, usnadňuje trávení a má mírný antiseptický a močopudný účinek.

 

Saturejka obsahuje karvakrol a cymol, třísloviny, které mají protiprůjmový účinek. Saturejková nať působí proti nadýmání a zabraňuje tvorbě plynů v zažívacím traktu, podporuje chuť k jídlu, usnadňuje trávení a zažívání, má protizánětlivé účinky, léčí zánět žaludku a tenkého střeva, uvolňuje plynatost střev, stimuluje činnost celého trávicího traktu.

 

Dávkování

 

10-13 kapek při akutních problémech. Děti od 4 let věku 5-8 kapek. Nevhodné pro těhotné a kojící.

 

 

 

 

 

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top