V tomto přepracovaném vydání vysoce oceňované knihy Dvanáct kroků k syrové stravě uvádí autorka Victoria Boutenková mnohé výhody čerstvé stravy oproti vařenému jídlu. Vychází z nejnovějšího vědeckého výzkumu, vyvádí čtenáře ze „ závislosti na vařené stravě“ a provází ho fyzickou, psychologickou a duchovní fází životního stylu založeného na syrové stravě. Boutenková se také zabývá praktickými aspekty, poskytuje užitečné rady a nabízí různé strategie usnadňující přechod na nový, zdravější, způsob života. Kniha Boutenkové obsahuje řadu odborných znalostí a je psána poutavým stylem, což z ní činí užitečnou pomůcku jak pro lidi, kteří již dlouho žijí na syrové stravě, tak i pro ty, kteří se teprve o zdravý životní styl začínají zajímat. „Skvělá kniha plná užitečných informací pro všechny, kdo usilují o hlubší pochopení vztahů mezi nutričními faktory a optimálním zdravím. Victoria Boutenková si klade správné otázky a zkoumá všechny cesty, které by mohly vést k novým odpovědím. Její závěry jsou pozoruhodné, často i překvapivé a v každém případě vždy vnášejí do problematiky jasno.“

Emblica officialis, embilika lékařská také nazývaná indický angrešt či ámalaki.

Podle hinduistické legendy se dvě bohyně, Lakšmí a Párvatí vypravily se na posvátnou pouť. Cestou dostaly obě současně stejný nápad a každá z nich prohlásila, že chce uctívat svého boha novým a jedinečným způsobem. Byly tím vnuknutím tak nadšené, že plakaly slzy radosti. Ze slz vyrostl strom Ámalaki. V moderní hinduistické praxi se strom považuje za posvátný a zasvěcený bohům Višnuovi a Šivovi a věří se, že pravidelné užívání prodlužuje život, posiluje paměť a zachovává mládí.

Artrotin je produkt z chrupavčité tkáně mořských organismů, který Vám vrátí „živé“ klouby.

Příroda, která utvářela člověka, nešetřila na něm při vybavování klouby. 187 kloubních spojení, zajišťuje pohybovou volnost pro naše tělo. Když však dojde k narušení funkce třeba jen jednoho z nic, přichází bolest a zoufalství. Máme se s tím smířit? Ovšem že nikoliv.

 

Přispívá k normálnímu metabolismu glukózy v krvi, k dobrému zdravotnímu stavu cévního systému.

Pomáhá podporovat zažívání.

Withania somnifera-vitánie snodárná, nazývaná také „indickým ženšenem“ je jedním z nejužívanějších a nejrozšířenějších fytoterapeutických prostředků v tradičních medicínách. Její léčivé účinky (zaznamenány již asi 1000 let př. n. l.) se výrazně uplatňují při celkovém vyčerpání organismu i jako lék zpomalující stárnutí. Smíchaná s medem a přepuštěným ghí máslem se doporučovala proti impotenci a na léčbu nízkého počtu spermií.

Působí příznivě na činnost nervového systému a kognitivní funkce, podporuje správnou funkci buněk.

Přírodní adaptogen s vitamínem C

Základem preparátu je dezoxyribonukleinová kyselina (DNK, DNA). Je to přírodní produkt, získaný patentovaným postupem z mlíčí lososovitých ryb.

Tento adaptogen, přezdívaný také Sibiřský ženšen, Všehoj sibiřský, Čertův keř, nepatří mezi staré tonizující rostliny. Do povědomí se dostal až v 50. letech 20 století, kdy se v tehdejším SSSR hledala rovnocenná náhrada za obtížně pěstovatelný ženšen (Panax ginseng). Oproti němu je totiž daleko více rozšířen, navíc roste v souvislých porostech a jeho množení i pěstování je jednodušší. 

Adaptogeny

jednoznačně působí jako účinná tonika a v zájmu zachování dobrého zdravotního stavu je lze užívat denně. Mohou výrazně zesílit účinnost některých moderních léčiv, včetně antibiotik, anxiolytik (proti úzkosti) antidepresiv a hypoglykemik. Adaptogeny mohou rovněž omezit a v některých případech zcela odstranit vedlejší účinky léčiv. Jsou prokazatelně bezpečné, účinné a v léčbě nejrůznějších potíží pozoruhodně všestranné.

Doplněk stravy, který svým složením bylin přispívá k podpoře organismu a jeho ochranných mechanismů:

Pochází pravděpodobně z oblasti jižní a východní Asie, ale v současnosti je rozšířen mimo jiné i ve střední Asii, evropské části Ruska a také na pobřeží Středozemního moře. Je to typický plevelný druh, i když se v mnoha zemích např. v Indii, pěstuje. Typickým prostředím jsou suchá místa a písky.

získaný z jater kraba je zdrojem omega-3 polynenasycených mastných kyselin, které příznivě působí na procesy výměny v organismu.

Lékořice chrání játra, léčí hepatitidu, žloutenku, nadmuté břicho, nevolnost i zvracení. Nejúčinnější složkou je glycirrhizin, což v čisté formě představuje bílou krystalickou látku. Bývá 50x sladší než je cukr. Lékořice patří k uklidňujícím prostředkům a uvolňuje křeče hladkého svalstva například při kolice, nebo potížích s průduškami. Usnadňuje vykašlávání, má protizánětlivé, protialergické, a protidepresivní účinky. Působí proti růstu a hromadění bakterií a pomáhá zabraňovat zubnímu kazu.

Jeden z mála přípravků apatyky, který je stejně účinný jako chutný - už tvarem a barvou připomíná spíše dětskou cukrovinku ,jako bonbón se i cumlá a mohou jej už děti od 4 let ochutnávat a zároveň i léčit či regenerovat jaterní buňky.

LOCHEIN obsahuje komplex biologicky účinných látek Salsola collina , z nichž nejdůležitější jsou glycin- betain, alkaloidy,fenyldikarbonové kyseliny a stearinové glukozidy. Zlepšuje metabolizmus a funkčnost jater,chrání a regeneruje jaterní buňky.

Často také nazývaný Leuzela léčivá, Parcha saflorová, či Leuza saflorová. Tento název je odvozen od jména francouzského přírodovědce Josepha Philippa Francoise Deleuze. Saflorová znamená, že se listy této rostliny podobají listům safloru, čili světlice barvířské. Již první ruští osadníci na Altaji viděli, že jeleni maralové na podzim vykopávají kopýtky kořeny této rostliny a s chutí je požírají. Odtud je i jeden z ruských názvů Maralí kořen a použití v lidové medicíně jako prostředku vhodného při úbytku sil.

Přispívá k podpoře organismu ženy, především v období přechodu. Podporuje nervový systém.

Elixír života? Od pradávna se jej snažili učenci najít. Dosud se to nikomu nepodařilo. Možná je to marná snaha člověka. Příroda je zatím v tomto směru dokonalejší, což dosvědčuje i případ látky MUMIO.

Jedlový olej je produktem, který se získává z mladého jehličí jedle sibiřské (Abies Sibirica). Obsahuje více než 35 biologicky aktivních látek včetně vitamínů, fytoncidů a éterických olejů. Léčebné a ozdravující účinky těchto složek jsou prozkoumány a v medicíně dobře známy. Vysoká účinnost jedlového oleje, nejen v medicíně, ale i jako dezinfekčního a širokospektrálního kosmetického prostředku, je dána jeho čistotou. Jedli sibiřské se totiž daří pouze v ideálně čistém prostředí východní Sibiře.

omega 3 nenasycené kyseliny, jejichž zdrojem je v přípravku rybí, brutnákový a lněný olej, pomáhají udržet zdravé cévy a srdce


Doplněk stravy s bylinami. Přispívá k podpoře dobrého stavu cév a harmonizaci krevného tlaku.

Rakytník keřovitého růstu, roste rozložitě. Větévky jsou středně otrněné. Plody jsou červené a mají střední velikost, hmotnost asi 0,5 g. Chutnají sladkokysele. Tato odrůda se vyznačuje před ostatními zvláště vysokým obsahem rutinu. Ve 100 g plodů, je 519 mg rutinu. Je dobře známo, že rutin je jedním z asi 200 flavonoidů, které bývají nazývány souhrnně vit. P. Tyto látky mají ochrannou úlohu při přechlazení, nedostatku kyslíku, odstraňují otoky, vykazují protialergické a protiastmatické účinky. Hlavně však rutin chrání vit. C a zvyšuje jeho využití v organizmu. V našich podmínkách dozrává během července.

Tvoří střední až vyšší keřovou korunu silného a pevného růstu. Keř je středně otrněný. Plody jsou sytě oranžové oválného tvaru u stopky širší, se silnou slupkou, dosahují hmotnosti 0,65 g. Chuť je spíše kyselejší. Zraje v druhé polovině září až začátku října. Leikora má silné větve a proti jiným odrůdám snese dobře řez do tříletého dřeva. To se hodí při sklizni plodů odřezáním spolu s větévkami. Větévky s plody se zmrazí v PE sáčku při -25°C a druhý den klepnutím o podložku snadno oddělí a vysypou. Leikora velmi dobře po řezu  regeneruje. Výnosy jsou velmi vysoké. Víceletý keř doroste až 4 m a přinese 35-50 kg plodů.

Jsou to keře, které vytvářejí pouze prašníkové pupeny, z nichž se na jaře, dle teplot uvolňuje pyl po dobu 10 - 14 dnů. Při větších výsadbách stačí na 10 rostlin samičích, tedy plodových, 1 rostlina samčí, tedy pylová. Opylení, přenos pylu je převážně větrem. V literatuře se uvádí, že až do 50 m je přenos pylu ještě efektivní. Důležitou úlohu má jistě i tah převládajícího proudění v době pylování rostlin.

Jedná se o šťávu s dření plodů rakytníku řešetlákového, která se vyrábí šetrným lisováním plodů rakytníku. Díky obsahu cenných karotenoidů je oranžové barvy. Je bez přidaného cukru - sacharózy, příjemnou sladkou chuť má díky přídavku sukralózy.

Použití je zejména jako tonikum a všeobecně posilující prostředek, který je velmi vhodný v případech nachlazení, chřipky, některých břišních a střevních potíží, zvyšuje odolnost organismu proti infekci, posiluje regenerační síly organismu například i při chemoterapii, vykazuje biostimulační účinek, působí na tvorbu krve, játra, cévy.

Rakytník řešetlákový (Hipohae rhamnoides) je známý zejména vysokým obsahem vitamínu C v oranžových bobulích (plody). Projevuje značné biostimulační účinky, podporuje imunitní systém, napomáhá trávení, podporuje metabolismus zažívání, příznivě působí na kardiovaskulární systém – podporuje srdeční činnost. Rakytník rovněž příznivě působí na pokožku.

Je to vlastně přírodní koncentrát vitamínů A, B1, B2, B6, C, D, E, F, K, P, dále obsahuje beta karoten, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli, důležité esenciální mastné kyseliny omega-3, 6, 9. Je také zdrojem vzácné omega-7 mastné kyseliny.

Šťáva s dření z plodů rakytníku řešetlákového s cukrem v poměru 1:1 - je vyrobena šetrným lisováním plodů rakytníku, která má díky obsahu cenných karotenoidů oranžovou barvu.

Čínský název rostliny Che šou wu znamená doslova „černovlasý pan Che“. Jméno dostala po svém legendárním objeviteli a prvním uživateli. Pan Che byl již starý a nemocný muž a nemohl mít děti. Když si všiml, jak se popínavé stvoly rdesna mnohokvětého v noci vzájemně spojovaly, napadlo jej, že by mu mohly pomoci učinit totéž s jeho ženou. Několik let tedy užíval kořen této liány, jeho stříbrné vlasy opět zčernaly, vrátilo se mu zdraví a znovu byl schopen stát se otcem.

Sevac Algi se získává z Laminarie japonské a je účinným enterosorbentem, který zlepšuje proces trávení, zvětšuje nitrostřevní syntézu vitaminů skupiny „B“, PP, kyseliny listové střevními bakteriemi. Zlepšuje proces vylučování žluče, alkalizuje žluč. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Odvádí z organismu těžké kovy, odpadní látky, toxiny a alergeny.

Tento přípravek má celkově posilující a protivirový účinek, zvyšuje odolnost organismu vůči nepříznivým vlivům prostředí, choroboplodným mikroorganismům, virům.

MAXILAKT obsahuje vyváženou směs živých symbiotických laktobacilů a bifidobakterií, především kmenů Bifidobakterium bifidum, Lactobacillus delbrueckii subspecies bulgaricus a Lactobacilus acidophilus. Tyto bakterie jsou součástí přirozené mikroflóry, vyskytující se ve střevech.

Je vhodný pro pozitivní úpravu a obnovu střevní mikroflóry.

Podporuje imunitu a zlepšuje celkový zdravotní stav organismu.

Provedené výzkumy prokázaly, že jikry mořských ježků mají jedinečné vlastnosti, které zpomalují stárnutí, umožňují boj proti onemocněním a zvyšují potenci. Učenci z “TINRO-Centra“, získali biologicky aktivní doplněk Maristim při použití nejnovějších metod zpracování jiker mořských ježků. Obsahuje jedinečný komplex z ještě rozsáhlejším spektrem biologicky aktivních látek, ve srovnání se svými známými příbuznými – trepangem a kukumarií.

Mořský protichřipkový přírodní modulátor – stimulant imunitního systému

Vysoce účinný lék zesiluje aktivitu imunitního systému, zlepšuje odolnost proti patogenním mikroorganismům a účinkům některých produktů, působí jako prevence proti vážným onemocněním a růstu maligních nádorů.

Nenahraditelný ochránce všech buněk organismu proti účinkům toxických látek, proti chemickým a fyzickým faktorům, které vyvolávají rozvoj nádorů.

Vyznačuje se mocnou podporou fyzických sil, udržuje mládí, zlepšuje paměť a inteligenci.

Slovo „šatavari“ doslova znamená „ta, která má sto manželů“. Po tisíciletí se chřest hroznovitý užíval jako afrodiziakum a prostředek na povzbuzení plodnosti žen i mužů.

 

Balzám příznivě působí při svalové únavě, ale i při nachlazení a bolestech hlavy.

Přináší úlevu při místních obtížích, jako jsou bolesti kloubů.

V Triphale se kombinuje emblica lékařská s plody vrcholáku myrobalánového a vrcholáku třísloviného. Tato recereptura se s mimořádným úspěchem ordinuje lidem trpícím zácpou a „línými“střevy, snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů a vyvolává hubnutí. V kombinaci 1:1 s mumiem je vhodná pro pacienty s cukrovkou a jako účinná látka k posílení zraku a oběhového systému.

Bazalka posvátná (sanskrtský název „Ten jemuž se nikdo nevyrovná“) se vyskytuje v oblasti nížin Indie,Srí lanky,Pákistánu,Bangladéše, Myanmaru,ale též  v jižní Číně.Thajsku a Malajsii.

Je zasvěcená hinduistickému božstvu Višnuovi a užívá se během ranních motliteb k zajištění osobního zdraví,duchovní čistoty a rodinné pohody.

Ženšen se jako rostlinné tonikum používá ke znovuobnovení energie již přes 500 let. Účinné látky působí protistresově, zlepšují koncentraci, pamět, fyzickou výkonnost, a vykazují antioxidační aktivity. Ocení je i muži, kteří v důsledku stresu ztrácejí libido, či mají potíže s erekcí. Do rekonvalescence ho zařazujeme po chirurgických zákrocích a cévních mozkových příhodách. Dále posiluje imunitní systém, stimuluje výkonnost centrálního nervového systému, štítné žlázy a nadledvinek, zlepšuje krevní oběh, zpomaluje stárnutí buněk, pomáhá diabetikům, vyživuje vlasovou pokožku, a je účinný proti vypadávání vlasů, zlepšuje metabolismus, funkci jater, pomáhá léčit záněty kloubů, a odstraňuje únavu.

Harmonická směs nejoblíbenějších bylin zejména čínské medicíny, prověřených staletími, s přídavkem velmi ceněného mumia. Tyto byliny jsou nazývány bylinami nesmrtelnosti, pramenem mládí nebo pokrmem bohů


Další články...

Navštivte nás v naší provozovně.
Sídlo: Ina natura s.r.o., Pernštýnská 43, 530 02 Pardubice
Otevírací doba: PO-ČT 10-17
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 604 955 626

Back to top